Fulbright'i kodulehekülg ütleb, et
- tegemist on Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi poolt välja antava stipendiumiga,
- stipendium loodi 1946. aastal eesmärgiga edendada ameeriklaste ja teiste rahvaste vahelist teineteise mõistmist,
- sella asutamisest saadik on stipendiumi saanud u 255'000 inimest (s.t. nii välismaale läinud ameeriklased kui Ameerikasse tulnud välismaalased, nii üliõpilased kui õppejõud) ja et
- 2005. aastal anti stipendium kokku 6'000 ameeriklasele ja 1'800 välismaalasele.
Fulbright on nimi, täpsemalt siis senaator J. William Fulbrighti perekonnanimi. Tema käis 1945. aastal stipendiumi idee USA Kongressis välja.
Oota, aga selle Raineri stipendiumiga oli veel mingi asi...
Jah. Ma ei saanud mitte tavalise Fulbright'i stipendiumi (1-aastane stipendium Fulbright'i komisjoni poolt valitavas (väga heas) USA ülikoolis), vaid Fulbrighti teadus- ja tehnoloogia valdkonna üliõpilastele mõeldud 3-aastase stipendiumi (Fulbright Science & Technology Award). Viimasega kaasneb veel ka see boonus, et ma sain ise valida ülikoolid, kuhu kandideerida soovisin. Kandideerisin 6 ülikooli, millest 5 olid nõus mu vastu võtma. Lõpuks otsustasin neist kõige parema kasuks (U of Pennsylvania) ja olen senini oma valikuga igati rahul (võib-olla tuleks siin ära märkida, et mu loengud algavad kolmapäeval, s.o. 2 päeva pärast :)
Fulbright S&T on väga uus stipendium, seda antakse välja alles teist aastat. Sel aastal sai stipendiumi kokku 40 inimest, eelmisel aastal vist veidi vähem. Eestlased on sellele stipile kandideerimisel väga edukad olnud, sest kahe aasta peale kokku on valituks osutunud 3 eestlast. Võrdluseks: Bangladeshist (150 milj in) on sama stipendiumi saanud samuti 3 inimest.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar