pühapäev, 31. august 2008

PhD Philadelphias, lõbu Miamis

See on ajalooline esimene postitus minu uude blogisse, PhD PhilaDelphias. Et kõigil oleks võimalik jälgida, mida üks nelja-ja-poole-aastane doktorantuur välismaal endast õieti kujutab...

Minu muljed Ameerikamaast algavad aga hoopis Miamist, kus 18.-22. augustil toimus Fulbright'i stipendiumi saanud tudengitele mõeldud infolaager/orientatsioon. Peaks vist kohe ära mainima tõsiasja, et august-september on Kariibi mere piirkonnas tornaadode ja troopiliste tormide tippaeg. Näiteks sel ajal, kui ma New Yorgis rahulikult burgerit nosides oma jätkulendu ootasin, räsis Miamit troopiline torm Fay. Kolme tunni pärast aga maandus mu lennuk täiesti rahulikult Miami lennuväljal, kus meid võttis vastu hõre uduvihm. Samasugune vihm jätkus ka järgmisel päeval, aga igaks juhuks olid Florida võimud otsustanud kõik osariigi koolid (s.h. ülikoolid) sulgeda. Hongkongi tormidega võrreldes (kus tuul ühiselamu esisel õuel oma suva järgi metalltoole ringi lohistas) valmistasid Florida tormid mulle seega kerge pettumuse.
Orkaan Fay.

Orientatsioonist võttis osa 87 üliõpilast. Sisuliselt oli tegemist justkui mini-olümpiamängudega, sest kohal oli inimesi igast maailma otsast. Kokku toimus sel suvel sarnaseid laagreid vist 4 või 5, üks neist veel Miamis ja üks Arizonas. Nii et Fulbrighter'eid on maailmas tegelikult üsna palju. Eestist sai sel aastal stipendiumi kokku 6 inimest (4 "tavalist" ja 2 teadus&tehnoloogia stipendiumi). Miamis olin sellegipoolest ainuke eestlane ja tegelikult isegi ainuke inimene Balti riikidest, sest Lätist ja Leedust ei olnud kedagi.

Ma jätan orientatsiooni sisulise poole kirjeldamata, sest see ei tundunud olevat ürituse kõige olulisem osa. Palju tähtsamaks kujunes inimestega suhtlemine. Ja mitte niivõrd sellepärast, et selles loengusaalis istus tõenäoliselt üsna mitu tulevast riigijuhti või mõne rahvusvahelise organisatsiooni tähtsat nina, vaid pigem sellepärast, et kõik sellele orientatsioonile jõudnud inimesed olid pidanud kuidagi oma intelligentsust demonstreerima (Ameerikasse õppima minekuks vajalikest testidest ja protseduuridest räägin mõni teine kord täpsemalt). Igatahes, kui mõned reeglit kinnitavad erandid välja arvata, oli tunda, et kohal on maailma koorekiht.

Lähemalt sain tuttavaks ühe austerlase ja ühe uusmeremaalasega, kes mõlemad suundusid õppima maailma kõige ägedamasse tehnoloogiaülikooli, Massachusetts Institute of Technology'sse (MIT).

Hiten (NZL), Jonathan (AUT) ja Rainer (EST) orientatsiooni viimasel päeval.
Vaba aja üritustest tuleb kindlasti välja tuua kruiisi Biscayne'i lahel ja õhtusööki Miami ühes kõige kuumematest ööklubidest, Nikki Beach.
Miami siluett Biscayne'i lahelt.

Ocean Drive, Miami.

Nikki Beach.

Orientatsiooni viimasel päeval (u. 3 tundi enne Miami-Philadelphia lennuki väljumist õnnestus mul lõpuks ka Miami rannas ujumas ära käia). Siin on fotograaf tabanud hetke, kus ma esimest korda Atlandi ookeani läänekaldal vett katsun (2. orientatsiooni päev):

Seiklused jätkuvad Philadelphias!

Kommentaare ei ole: